KALICI MAKYAJ

 

Sorunu bildir
İsteğiniz işleniyor, lütfen bekleyiniz ....

KALICI KAŞ MAKYAJI NEDİR, NE KADAR KALICIDIR? 

Kök boya olarak adlandırılan doğal ve mineral renklerin, steril, mikro ve tek kullanımlık iğneler kullanılarak, deri yüzeyinin hemen altına (epidermis) yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemin en yaygın kullanım alanının kaşlardır. Bununla birlikte eyeliner ve dudak kontürü olarak da uygulanmaktadır.

Kaşlar, yüzdeki en dikkat çekici yerdir. Bu sebeple seyrek, şekilsiz ve açık renkli kaşlara sahip kadınlar için oldukça uygun bir yöntemdir. Kalıcı makyajda hücrelerin kendini yenilemesi, zamanla boya pigmentlerinin vücuttan atılmasına neden olur. Bu yüzden kalıcılığı; kullanılan tekniğe, kişinin cilt tipine ve kişinin metabolizma hızına göre değişiklik gösterir.

Bununla birlikte kalıcı kaş işleminde, uygulanan kişinin kıl potansiyeli kalıcılığı etkileyen bir başka etkendir. İşlem süresi 1,5-2 saat arasında değişirken, kalıcılığı ise 6 ay ile 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

KALICI KAŞ MAKYAJI KİMLERE UYGULANABİLİYOR?

Zamanı kısıtlı olan ve çalışan kadınlara, kozmetik ürünlere alerjisi olanlara, seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşlara sahip olan kadınlara, elleri titreyen kadınlara, kemoterapi gibi tedaviler nedeniyle kaşları dökülen kadınlara, düşük kaş gibi asimetrik sorunlardan kurtulmak isteyen kadınlara rahatlıkla uygulanabilir.

27 Haziran 2020 21:16

4426 gün, 22 saat

İlan No 9185ef78cb313574 4915 toplam görüntüleme, bugün 2

Yorum