LEKE TEDAVİLERİ

 

Sorunu bildir
İsteğiniz işleniyor, lütfen bekleyiniz ....

LEKE TEDAVİLERİ

Leke tedavileri, zamana bağlı olarak veya fiziksel etmenlerden kaynaklanan sivilce izi, yara izi gibi cilt sorunlarının giderilerek cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak amacı ile uygulanan tedavi yöntemleridir. Leke tedavisi pek çok yöntemle uygulanabilmektedir.

PRP Cilt Leke Tedavisi Nedir?

PRP kanda pıhtılaşmayı sağlayan trombosit (platelet) kanın temel hücrelerindendir. Pıhtılaşma sağlamasının yanı sıra onarım ve iyileşme sürecine olan katkısı nedeniyle PRP pek çok tedavide kullanılmaktadır. Uygulamanın amacı hasar gören dokuların hızlı ve güçlü bir şekilde onarımını sağlamaktır.

Yaşlanma ile birlikte, fiziksel değişikliklerin de etkisi ile ciltte değişiklikler meydana gelir. Bunlar ciltte yaralanma benzeri etkiler bırakır. Bu bakımdan cilt gençleştirme ve yaralanma tedavileri benzerlik gösterir. PRP işlemimde kişiden alınan kanın platelet açısından zengin olan kısmı ayrıştırılarak tedavi bölgesine enjekte edilir. Bu şekilde büyüme faktörünün serbest kalması sağlanmış olur. Yaraların iyileşmesi, kırışıklık, akne izleri gibi cilt problemlerinin büyük ölçüde giderilerek cilt yenilenir. PRP ile hücre yenileme tedavisinin etkili olduğu pek çok durum mevcuttur. Ultraviyole ışınlarına maruz kalmaya bağlı oluşan deri kırışıklıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, ciltteki esneklik ve parlaklığın geri kazanılması amaçlı, derinin zarar gördüğü yara ve çatlak gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla kullanıldığı gibi, tek başına saç tedavilerinde de yaygın olarak kullanılır.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer, anti-aging, kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde nokta atışı yaparak tedavi etme ve iyileştirme özelliğe sahip yeni bir uygulamadır. İşlem sonrası ciltte incelme olmaz. Alt deri yenilenerek cildin gergin ve sıkı olması sağlanır.

Fraksiyonel lazer, özellikle üst deride oluşan sivilce izlerinin tedavisinde, alt deride ise yara izi, yanık izi, ameliyat izi ve vücut çatlakları gibi daha derinde bulunan izlerin tedavisini mümkün kılmaktadır.

Sivilce İzleri ve Akne Tedavisi

Özellikle gençlik döneminde görülen sivilce ve akne gibi cilt problemleri ilerleyen yaşlarda azalma gösterse bile cilt üzerinde leke bırakmaktadırlar. Cilt lekeleri günlük hayatta ve iş hayatında pek çoğumuz için estetik bir görünüş bozukluğu ve özgüven eksikliğine sebep olmaktadır.

Sivilce izleri ve akne lekeleri günümüzde pek çok yöntem ile tedavi edilebilir. Scarlet S de sivilce tedavisi ve akne tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Scarlet S fraksiyonel radyofrekans cihazıdır. Özel tasarlanmış sistemiyle aracılığıyla cilt altına radyofrekans enerjisi vererek lekelere kesin çözüm sunar.

Lazerle akne tedavisi ve lazerle sivilce tedavisinde fraksiyonel lazer işlemi de uygulanmaktadır. Birkaç seans sonrasında lekelerde azalma ve hasarlı bölgelerde iyileşme gözle görülür bir şekilde hissedilmektedir.

Ben ve Çil Tedavisi Nedir?

Benler; doğuştan gelen veya erken çocukluk döneminde belirginleşen yüzde ve gövdede lekelenme şeklinde ortaya çıkan oluşumlardır.

Çiller; özellikle yüz bölgesinde yoğun olarak görülen yaz aylarında güneş ışınlarının etkisi ile artış gösteren cilt lekeleridir.

Ben tedavisi ve çil tedavisi günümüzde lazer tedavi yöntemleri ile çözüme kavuşmaktadır. Q Switched Laser yöntemi leke tedavilerinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Konforlu bir uygulama olan lazer ile ben ve çil tedavisinden sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Doğum Lekesi Tedavisi Nedir, Ne Kadar Sürer?

Doğum lekesi doğuştan vücutta var olan bir lekedir ve oluşum nedeni bilinmemektedir. Büyümeyle beraber derinin genişlemesi ile lekede de büyüme görülür. Görsel açıdan rahatsızlık veren doğum lekesi, toplum içinde psikolojik rahatsızlıklara da sebep olabilir.

Doğum lekelerinde lazerle tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Özellikle Işık Peeling ve ND: Yag Lazer yöntemi doğum lekelerinin tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerdir.

27 Haziran 2020 21:25

206 gün, 10 saat

İlan No 665ef78f02824de 899 toplam görüntüleme, bugün 0

Yorum